Aktualności

Zatrzymani za rozbój z użyciem siekiery oraz włamanie na tzw. „śpiocha”

Data publikacji 16.04.2015

Policjanci z lubińskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem siekiery oraz włamanie do domu na terenie miasta. Sprawcy dokonali kradzieży podczas snu domowników.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali trzech mieszkańców Chocianowa w wieku 22, 23 i 24 lat. Mężczyźni podejrzani są o rozbój z użyciem siekiery oraz o kradzież z włamaniem. Sprawcy okradli domek jednorodzinny w trakcie snu domowników.

Do obu zdarzeń doszło w grudniu ubiegłego roku. W pierwszym przypadku dwaj sprawcy okradli lokal na terenie miasta. Gdy jeden z nich był wewnątrz, pracującej tam kobiecie zagroził siekierą i zażądał wydania utargu. Następnie obaj zbiegli z miejsca zdarzenia. W kolejnym przypadku włamali się do domku jednorodzinnego mimo tego, że wewnątrz spali domownicy. Włamywacze ukradli portfel oraz telefony komórkowe.

Nad sprawą rozboju oraz kradzieży z włamaniem od samego początku pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy. W wyniku pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji ustalili i zatrzymali podejrzanych. Jak ustalili policjanci, rozboju dokonał 23 - letni mężczyzna wraz ze swoim 22 letnim kompanem. 23 – latek brał również udział w kradzieży z włamaniem - w tym przestępstwie pomagał mu 24 - latek.  

Za kradzież z włamaniem podejrzanym może grozić kara pozbawienia wolności do lat 10. Rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożony jest z kolei karą pozbawienia wolności do lat 15.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
Oficer Prasowy
asp. sztab. Jan Pociecha 
tel. 601 – 974 – 322