Aktualności

Podejrzani o włamanie do domku jednorodzinnego zatrzymani – spowodowali straty na ponad 76 tysięcy złotych

Data publikacji 21.04.2015

Policjanci z Góry zatrzymali trzech 17-latków, podejrzanych o włamanie do domku jednorodzinnego. Sprawcy skradli motocykl, meble, urządzenia ogrodnicze oraz inne przedmioty powodując straty na kwotę ponad 76 tysięcy złotych. Za czyny, o które są podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Górze w toku wykonanych czynności zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o włamanie do domu jednorodzinnego na terenie powiatu górowskiego. Zdarzenie miało miejsce na początku kwietnia br. Sprawcy zabrali motocykl yamaha, stół dębowy z krzesłami, kosiarkę, klimatyzatory, agregaty i inne przedmioty. Łączna suma strat to ponad 76 tysięcy złotych. Zatrzymani to trzech 17-letnich mieszkańców gminy Góra. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a następnie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że większość skradzionych przedmiotów, w tym motocykl, wróciły do właściciela. 

Ponadto policjanci udowodnili jednemu ze sprawców inne włamanie do domu jednorodzinnego. Łupem sprawcy padł wówczas aparat spawalniczy, telewizor, szlifierki oraz maszyna do polerowania pojazdów. Suma poniesionych strat wyniosła ponad 3 tysiące złotych. 

Wobec sprawców prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenie majątkowe. Za popełnione czyny grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP Góra
sierż. szt. Agnieszka Połczyk