Aktualności

Odpowie za kradzieże i włamania do altan

Data publikacji 28.03.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże mienia. Jak ustalili funkcjonariusze podejrzany ma na swoim koncie m.in. kradzieże oraz włamania do altan na terenie ogrodów działkowych. Za czyny, o który jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Rakowiec we Wrocławiu zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże mienia. Okazał się nim mieszkaniec Wrocławia w wieku 21-lat.

Jak ustalili policjanci do zdarzeń doszło na przełomie ostatnich 3 miesięcy. Podejrzany włamywał się do altan ogrodowych na terenie Rakowca, a także skradł pozostawione tam rowery. Jego łupem padały narzędzia oraz mienie pozostawiane przez działkowców w altankach. Swój łup sprzedawał przygodnie napotkanym osobom.

Realizując czynności w tej sprawie funkcjonariusze na chwilę obecną udowodnili zatrzymanemu 21-latkowi cztery włamania do altanek i dwie kradzieże rowerów z terenu ogrodów działkowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tych spraw. Sprawdzają m.in. czy podejrzany nie ma na sowim więcej tego typu czynów.

Za włamania i kradzieże mienia odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak