Aktualności

Trzy areszty za rozbój i wdarcie się do domu

Data publikacji 28.03.2014

Decyzją sądu o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy skończyło się wdarcie do domu oraz usiłowanie rozboju. Podejrzani zostali zatrzymani przez głogowskich policjantów. Wszystkim grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

24 marca 2014 roku około godziny 22.00 trójka podejrzanych w wieku od 19 do 43 lat wdarła się przemocą do domu jednorodzinnego na terenie jednej z podgłogowskich miejscowości. Kiedy 42 – letni właściciel posesji odmówił wpuszczenia ich do budynku, wybili szybę w drzwiach i wtargnęli siłą. Podejrzani usiłowali zabrać z domu laptop oraz dwa samochody. Zażądali kluczyków oraz dokumentów od pojazdów. Zdążyli już uruchomić jedno z aut, ale musieli się salwować ucieczką, ponieważ chwilę przed atakiem właściciel wezwał na pomoc Policję. Przyjazd patrolu spłoszył podejrzanych. Nazajutrz cała trójka została zatrzymana. Okazało się, że sprawa ma podłoże konfliktu rodzinnego i majątkowego.

Na wniosek policji i prokuratora wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie

Oficer Prasowy

nadkom. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 – 452