Aktualności

Policjanci na turnieju "Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym"

Data publikacji 26.04.2015

Pod czujnym okiem złotoryjskich policjantów, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych uczestniczyli w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody przeprowadzono w Gimnazjum w Świerzawie. Ideą turnieju jest propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym. Jak co roku impreza cieszyła się ogromną popularnością, o czym świadczyła duża liczba zgłoszonych do turnieju osób. Poziom zmagań był bardzo wysoki, co świadczy o doskonałym przygotowaniu wszystkich uczestników.

Ostatecznie jednak wyłoniono najlepszych, którzy awansowali do następnego etapu konkursu na szczeblu okręgowym. Nad przebiegiem zawodów czuwali policjanci złotoryjskiej drogówki. Na zakończenie nagrody zwycięzcom wręczali w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi - asp. sztab. Kazimierz Koczan – asystent Referatu Ruchu Drogowego KPP w Złotoryi, sierż. sztab. Iwona Król-Szymajda - oficer prasowy KPP w Złotoryi oraz dyrekcja szkoły.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, wierząc, że umiejętności i wiedza zdobyte w trakcie turnieju wpłyną na poprawę bezpieczeństwa młodych uczestników ruchu drogowego.

W kategorii Szkoły Podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Świerzawa

II miejsce - Szkoła Podstawowa w  Sokołowcu

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 Złotoryja

 

W kategorii Gimnazja

I miejsce - Gimnazjum w Świerzawie

II miejsce - Gimnazjum w Wilkowie

 

Mistrzem Kierownicy Powiatu Złotoryjskiego w kategorii Szkoły Podstawowe została Karina Kubik w kategorii Gimnazja – Adrian Marzec.

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. sztab. Iwona Król-Szymajda

 

nadkom. Krzysztof Zaporowski