Aktualności

Policjanci z wizytą u dzieci w przedszkolu

Data publikacji 29.03.2014

Trzebniccy policjanci po raz kolejny spotkali się z dziećmi. Tym razem byli to najmłodsi mieszkańcy Obornik Śląskich. Podczas spotkania policjanci poruszali zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze oraz z kontaktem z osobami nieznajomymi.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy spotkali się z dziećmi Przedszkola Publicznego nr 2 w Obornikach Śląskich. Podczas wizyty policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze i w okolicy przedszkola, a także jak się zachować w przypadku kontaktu z osobami obcymi.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, funkcjonariusze uczyli dzieci jak prawidłowo przechodzić przez ulicę i w jaki sposób reagować na zagrożenia, które mogę je spotkać w drodze do szkoły. Starali się także wyjaśnić dzieciom, kim jest osoba obca i jak dzieci powinny się zachować w przypadku gdy zostaniemy zaczepieni przez nieznajomą osobę.  

Policjanci mają nadzieję, że edukacja dzieci już od najmłodszych lat przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i pozwoli w przyszłości uniknąć ewentualnych niebezpieczeństw.

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. sztab. Iwona Mazur
tel. 694-438-826


nadkom. Krzysztof Zaporowski