Aktualności

Policjanci spotkali się z gimnazjalistami i rozmawiali o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich

Data publikacji 30.03.2014

Policjanci z powiatu bolesławieckiego w ramach programu prewencyjnego pod nazwą „Twoje życie Twój wybór” spotkali się z młodzieżą gimnazjalną. Tym razem odwiedzili gimnazjum w Nowej Wsi. Podczas wizyty funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i konsekwencji wynikających z łamania prawa przez młode osoby.

Policjanci w trakcie spotkania przypomnieli uczniom o ich prawach i obowiązkach. Poruszone zostały tematy związane z zachowaniem się w szkole i w miejscach publicznych. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na sytuacje, w których najczęściej może dochodzić lub dochodzi do łamania prawa, a także na to, jak zachować się, aby zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą przestępstwa oraz w jaki sposób reagować na takie sytuacje.

Policjanci rozmawiając z gimnazjalistami wyjaśnili co to jest współodpowiedzialność przy popełnianiu czynów karalnych. Funkcjonariusze uczulili młodzież również na to, że namawianie do popełnienia czynów zabronionych, jest również przestępstwem. Kolejnym z poruszanych obszarów było także niszczenie mienia i kradzieże oraz odpowiedzialność w tym zakresie.

Policjanci mają nadzieję, że takie spotkania podniosą świadomość wśród osób nieletnich na temat obowiązującego prawa.

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. A. Kublik – Rościszewska
tel. 600-266-990


nadkom. Krzysztof Zaporowski