Aktualności

Policjanci odnaleźli zaginioną 16-latkę

Data publikacji 06.05.2015

Kilkudziesięciu policjantów z Legnicy poszukiwało zaginionej nastolatki. Z przeprowadzonych ustaleń wynikało, że dziewczyna może znajdować się w sytuacji zagrażającej jej życiu lub zdrowiu. W trakcie prowadzonych poszukiwań jeden z patroli znalazł zaginioną na posesji na terenie powiatu średzkiego.

Informację o zaginięciu 16-letniej dziewczyny legniccy policjanci otrzymali 4 maja br. około godziny 8. Matka poinformowała, że jej córka zniknęła wczesnym rankiem.

Z przeprowadzonych ustaleń wynikało, że dziewczyna może znajdować się w sytuacji zagrażającej jej życiu lub zdrowiu. Do akcji poszukiwawczej włączono policjantów prawie wszystkich wydziałów legnickiej Policji, którzy w tym dniu pełnili służbę. Sprawdzano znajomych dziewczyny, szpitale, szkołę oraz rozpoczęto przeczesywanie pobliskich lasów. Do służby wzywani byli kolejni funkcjonariusze, którzy mieli w tym dniu wolne. Wykorzystano również psa tropiącego.
 
W trakcie prowadzonych poszukiwań jeden z patroli znalazł zaginioną dziewczynę na terenie powiatu średzkiego. Nastolatka ukrywała się na strychu budynku należącego do jej znajomego. Została przekazana załodze pogotowia ratunkowego. Materiały z wykonanych przez funkcjonariuszy czynności przekazane zostaną teraz do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.
 
asp. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KMP w Legnicy
podinsp. Sławomir Masojć
Oficer Prasowy
tel. 601-334 -804