Aktualności

Na „potrójnym gazie" kierował ciężarówką

Data publikacji 29.03.2014

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca ciężarówki, którego wieczorem zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ze Zgorzelca. Z ustaleń przeprowadzonych przez funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna wcześniej był w szpitalu, gdzie podczas badań stwierdzono 3,4 promila alkoholu w organizmie. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali pojazd ciężarowy wraz z naczepą do kontroli około godziny 21.00. Kierowcę przebadano alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie ustalania przez funkcjonariuszy okoliczności zdarzenia okazało się, że kierowca ten, tego samego dnia w godzinach południowych zgłosił sie do zgorzeleckiego szpitala z bólami brzucha, gdzie po wykonanych badaniach okazało się, że w krwi wykryto u niego alkohol etylowy w ilości 3,4 promila. Jakby tego było mało z wydruku tachografu pojazdu, którym ten kierowca się poruszał, wynikało, że w godzinach wieczornych kierował pojazdem będąc cały dzień pod wpływem alkoholu.

Samochód przekazano innemu przedstawicielowi firmy, w której jest zatrudniony kierowca. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia.

Za kierowanie samochodem po pijanemu może mu grozić do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Zgorzelec
nadkom. Krzysztof Zaorowski