Aktualności

Oszustka wyłudziła sprzęt AGD

Data publikacji 07.05.2015

Jaworscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o oszustwo kredytowe. Sprawczyni wyłudziła w systemie sprzedaży ratalnej sprzęt AGD na ponad 2.000 złotych. W tym celu oszustka posłużyła się fałszywym oświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Za wyłudzenie kredytu może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z jaworskiej komendy powiatowej, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej, namierzyli osobę podejrzewaną o oszustwo kredytowe. To 29-letnia mieszkanka Jawora. 

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, kobieta w jednym ze sklepów na terenie Jawora wyłudziła w systemie sprzedaży ratalnej sprzęt AGD. W tym celu posłużyła się fałszywym oświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach w nieistniejącej firmie.  Jak ustalili funkcjonariusze 29-latka w ten sposób weszła w posiadanie chłodziarko zamrażarki. Straty w tej sprawie sięgnęły ponad 2.000 złotych na szkodę jednego z banków. Lodówka została zbyta tego samego dnia za znikomą wartość ceny sklepowej. 

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym czy kobieta nie ma na swoim koncie innych podobnych przestępstw. Prowadzą także czynności mające na celu odzyskanie utraconego mienia. 

Oszustka za swój czyn odpowie przed sądem. Teraz za wyłudzenie kredytu może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP w Jaworze 
podkom. Kordian Mazuryk 
tel. 603-039-942 


nadkom. Krzysztof Zaporowski