Aktualności

Tymczasowy areszt dla kobiety podejrzanej o rozbój z użyciem noża

Data publikacji 12.05.2015

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności może grozić kobiecie, ustalonej i zatrzymanej przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanej o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Napastniczka grożąc nożem mężczyźnie, okradła go. Zatrzymana, która usłyszała już w tej sprawie zarzuty, decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali kobietę, podejrzaną o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymana, to 26 – letnia mieszkanka Jeleniej Góry. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.
Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło wieczorem 11 kwietnia br. na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Kobieta zastraszyła przypadkowego przechodnia nożem, a następnie go okradła. Jej łupem padł telefon komórkowy, karta do bankomatu i dowód osobisty. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na kwotę kilkuset złotych. 

Mężczyzna o zdarzeniu powiadomił Policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje oraz opis sprawczyni, wytypowali 26 – latkę, jako podejrzewaną o to przestępstwo. Napastniczka została zatrzymana, a następnie na bazie zgromadzonych przez policjantów w tej sprawie materiałów, decyzją sądu, tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. 

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić jej może teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Jelenia Góra)
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska