Aktualności

Areszt za groźby karalne i uszkodzenia mienia

Data publikacji 13.05.2015

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich policjantów, który jest podejrzany o zniszczenia mienia oraz groźby karalne. Sprawca na terenie miasta uszkodził koła w dwóch pojazdach pokrzywdzonego oraz drzwi wejściowe do jego mieszkania. Ponadto podejrzany kierował również wobec mężczyzny groźby pozbawienia życia. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Teraz może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole zatrzymali 46-latka podejrzanego m.in. o uszkodzenia mienia.

Do zdarzeń doszło na początku maja br. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca uszkodził koła w pojeździe należącym do jednego z mieszkańców Wrocławia. Kiedy pokrzywdzony otrzymał auto zastępcze, podejrzany dokonał podobnych uszkodzeń również w tym samochodzie. Jakby tego było mało 46-latek zniszczył jeszcze drzwi pokrzywdzonemu a także kierował wobec niego groźby pozbawienia życia. Łączne straty oszacowano na kwotę 6 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Sąd na podstawie dotychczas zgromadzonych materiałów wydał już postanowienie wobec zatrzymanego o zastosowaniu aresztu na 3 miesiące. Zatrzymanemu może grozić teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu