Aktualności

Zatrzymany za kradzież z terenu huty miedzi

Data publikacji 14.05.2015

Głogowscy policjanci młodego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleziono pochodzące z kradzieży miedziane elementy. Funkcjonariusze udowodnili mu również kradzież kabla sygnalizacyjnego z linii kolejowej. Zdarzenie spowodowało utrudnienie w ruchu kolejowym.

Działalność 24–latka była już od jakiegoś czasu w zainteresowaniu policjantów, którzy podejrzewali go o kradzieże kabli sygnalizacyjnych i telekomunikacyjnych oraz metali kolorowych. Najczęściej łączyło się to z uszkodzeniami w infrastrukturze i zakłóceniami w działaniu kolejowej sygnalizacji. W dniu 12 maja br. mężczyzna został zatrzymany w związku z kradzieżą miedzianego złomu z terenu huty miedzi. W jego miejscu zamieszkania policjanci ujawnili tzw. miedziane „zgary” o wadze 30 kilogramów. Jak przyznał podejrzany, miał zamiar sprzedać je w punkcie skupu złomu. Policjanci udowodnili mu również kradzież kabla sygnalizacyjnego z linii kolejowej. Do zdarzenia doszło w zeszłym roku. Kabel „powędrował” wtedy również na złom.

Taki czyn nie jest zwykłą kradzieżą, ponieważ powoduje zakłócenie działania infrastruktury kolejowej. W skrajnych przypadkach działanie takie może doprowadzić nawet do katastrofy kolejowej. Wówczas zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie
Oficer Prasowy
nadkom. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 – 452