Aktualności

Policjanci rozbili grupę włamywaczy

Data publikacji 31.03.2014

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi czterem mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z powiatu polkowickiego, podejrzanym o liczne włamania i kradzieże mienia. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani włamywali się m.in. do sklepów, lokali użytkowych, piwnic i altan ogrodowych powodując straty sięgające, co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Za czyny, o które są podejrzani mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o liczne włamania i kradzieże mienia. Zatrzymani to mieszkańcy Polkowic w wieku od 17 do 32 lat.

Do zdarzeń doszło na przełomie ostatnich kilku miesięcy. Policjanci ustalili, że podejrzani działając w różnych konfiguracjach, czasami we dwójkę, trójkę lub wszyscy razem włamywali się do wybranych wcześniej obiektów m.in. pomieszczeń sklepowych, piwnic i altan ogrodowych, skąd kradli głównie pieniądze, artykuły spożywcze oraz elektronarzędzia. Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności oszacowano łączne na kwotę, co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.

Wszyscy zostali zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw. Sprawdzają również gdzie trafiało skradzione mienie, a także czy zatrzymani nie mają więcej tego typu czynów na swoim koncie.

Na bazie zgromadzonych materiałów policjanci na chwilę obecną udowodnili i przedstawili podejrzanym kilkanaście zarzutów włamań i kradzieży mienia, których dopuścili się działając na terenie powiatu polkowickiego od listopada 2013 roku.

Za czyny, o które są podejrzani mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Polkowicach
Oficer Prasowy
st. asp. Daria Solińska
tel. 600-229-096