Aktualności

Zatrzymany za kradzież pojazdu trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 14.05.2015

Policjanci z powiatu lubińskiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież samochodu. Funkcjonariusze na podstawie wnikliwej analizy zebranych na miejscu informacji oraz śladów wytypowali a następnie zatrzymali osobę mającą związek z tym zdarzeniem. Okazało się, że to mieszkaniec Ścinawy jest odpowiedzialny za ten czyn. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ścinawie zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Kilka miesięcy temu nieznany wtedy sprawca ukradł samochód osobowy marki Seat. Pojazd został odnaleziony przez ścinawskich policjantów. Jednakże sprawcy już przy nim nie było.

Funkcjonariusze dokonali dokładnych oględzin miejsca zdarzenia i odnalezionego pojazdu, ponadto zabezpieczyli szereg śladów mogących pomóc w ustaleniu podejrzanych. Następnie przyszedł czas na żmudną pracę związaną z ich analizą. Dokładna weryfikacja oraz dokonywane sprawdzenia w tej sprawie pozwoliły dopasować zabezpieczone ślady do konkretnej osoby. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. sztab. Jan Pociecha
tel. 601-974-322