Aktualności

Zatrzymany za kradzieże i oszustwo – mężczyzna, który wpadł ze skradzionymi pieniędzmi, usłyszał 8 zarzutów

Data publikacji 14.05.2015

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z Bolesławca, a podejrzanemu o liczne kradzieże i oszustwo. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie 8 zarzutów. Podejrzany wpadł w ręce policjantów na ulicy, gdy miał przy sobie ponad 8 tys. złotych i marihuanę. Pieniądze pochodziły z okradzionego przez niego wcześniej sklepu.Jego łupem padły też m.in. rowery, portfele, kluczyki do samochodu i komputer. Część mienia policjanci już odzyskali i przekazali właścicielom.

Funkcjonariusze prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i oszustwo. Podejrzany, to 31 – letni mieszkaniec tego miasta. Na podstawie zebranego materiału, mężczyzna usłyszał już 8 zarzutów.

Do zatrzymania podejrzanego doszło po tym, jak podczas sprawdzenia mężczyzny na jednej z ulic Bolesławca, funkcjonariusze znaleźli przy nim znaczną kwotę pieniędzy oraz środki odurzające. Po przeliczeniu gotówki okazało się, że jest to ponad 8 tys. złotych, a zabezpieczone środki, to marihuana.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, policjanci ustalili, że pieniądze pochodzą z okradzionego przez niego sklepu. Ponadto na podstawie analizy zgromadzonego materiału, funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie dokonanie jeszcze innych 7 przestępstw. Wszystkie zaistniały na terenie Bolesławca w okresie od 1 kwietnia do 11 maja br.

Łącznie 31 - letni mieszkaniec Bolesławca usłyszał 8 zarzutów: 7 kradzieży i oszustwa.Łupem złodzieja padły m.in. rowery, portfele, kluczyki do samochodu i komputer.Część mienia policjanci już odzyskali i przekazali właścicielom.Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje teraz sąd. Mężczyźnie, grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Bolesławiec) 
Oficer Prasowy 
st. asp. Anna Kublik - Rościszewska
tel. 600-266-990
 
Ładowanie odtwarzacza...