Aktualności

Odpowie za posiadanie marihuany i amfetaminy

Data publikacji 14.05.2015

Ponad 110 porcji handlowych marihuany oraz kilka porcji amfetaminy znaleźli i zabezpieczyli polkowiccy funkcjonariusze w mieszkaniu młodego mężczyzny. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz za to przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego polkowickiej komendy ustalili i zatrzymali 20 - latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej ustalili młodego mężczyznę, który może posiadać narkotyki. Gdy policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania, w trakcie prowadzonych tam czynności znaleźli i zabezpieczyli ponad 110 porcji handlowych marihuany oraz kilka porcji amfetaminy. 

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków a także to, co mężczyzna zamierzał z nimi zrobić. 

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za handel nimi, kara ta może wynieść nawet do lat 10.  

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
Oficer Prasowy 
st. asp. Daria Solińska  
tel. 600 – 229 – 096