Aktualności

Policjanci zatrzymali kilka osób w związku z kradzieżami rowerów

Data publikacji 15.05.2015

Policjanci z Polkowic zatrzymali cztery osoby w sprawie kradzieży rowerów. Wśród podejrzanych jest młody mężczyzna, który m.in. włamał się do jednej z piwnic znajdujących się w bloku mieszkalnym skąd zabrał dwa markowe jednoślady a także paserzy. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Przypomnijmy, że za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za włamanie i kradzież nawet do lat 10.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 20-latka, który jest podejrzany o szereg przestępstw przeciwko mieniu.

Do zdarzeń doszło na przełomie marca i kwietnia br. w jednym z bloków na osiedlu Centrum w Polkowicach. Sprawca włamał się do piwnicy, skąd ukradł dwa rowery górskie. Z kolei w innym dniu, w tym samym bloku z korytarza piwnicznego zabrał kolejny jednoślad. Łączne straty oszacowano na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Ponadto funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu kradzież terminala do płatności bezgotówkowej. Do tej kradzieży doszło na początku maja br. w jednej z polkowickich cukierni.

W wyniku podjętych dalszych czynności policjanci odzyskali wszystkie skradzione rowery. Jeden jednoślad odzyskano na terenie Polkowic, pozostałe dwa na terenie Przemkowa. Do tej sprawy ustalono również trzech paserów. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony terminal. Wszystkie zabezpieczone i odzyskane przez policjantów przedmioty przekazali już właścicielom. Podejrzany usłyszał zarzuty.

Przypomnijmy, że osoba która nabywa skradzioną rzecz odpowiada za paserstwo i taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za włamanie i kradzież nawet do lat 10.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. asp. Daria Solińska
tel. 600-229-096