Aktualności

Pomógł bezdomnemu, a ten go okradł

Data publikacji 15.05.2015

Policjanci z powiatu oławskiego ustalili podejrzanego o kradzież mienia i odzyskali część elektronarzędzi zabranych z działki należącej do pokrzywdzonego. Ten najpierw pomógł bezdomnemu, a następnie został przez niego okradziony. Straty jakie spowodował sprawca właściciel oszacował na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

O nietypowym zdarzeniu powiadomił policjantów mieszkaniec Jelcza-Laskowic. Podczas pobytu we Wrocławiu został on zaczepiony przez bezdomnego. Mężczyzna prosił o wsparcie finansowe na żywność. Mieszkaniec Jelcza-Laskowic w ramach pomocy zaproponował nocleg na swojej działce, na okres wykonywanych prac porządkowych. Przez dwa dni, nieznajomy wykonywał zlecone mu prace, za które właściciel działki mu płacił. Dodatkowo zaproponował bezdomnemu pomoc w znalezieniu pracy. Wrocławianin z tej oferty jednak nie skorzystał. Za to bez skrupułów okradł swojego dobroczyńcę, zabierając z altany wszystkie narzędzia: wkrętarki, piły tarczowe, wiertarkę, szlifierkę i inne przydatne sprzęty. Wartość poniesionych strat poszkodowany wycenił na ponad 2 tysiące złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się sprawą kradzieży ustalili dane sprawcy oraz odzyskali mienie o wartości 800 złotych.  Przypomnijmy, że za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat. 5

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oławie
Oficer Prasowy
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497