Aktualności

Przewoził samochodem ponad 18 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 15.05.2015

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas rutynowej kontroli drogowej na terenie gminy Warta Bolesławiecka. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli łącznie 18,5 kg tytoniu. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za tego typu czyn grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego podejrzanego o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy.
 
Do zatrzymania doszło podczas rutynowej kontroli drogowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Warta Bolesławiecka. W trakcie sprawdzania wnętrza pojazdu policjanci ujawnili i zabezpieczyli tytoń bez polskich znaków akcyzowych. Nielegalny towar znajdował się w półkilogramowych foliowych workach. Po zważeniu wszystkich opakowań okazało się, że 54-latek swoim samochodem osobowym przewoził aż 18,5 kg tytoniu. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego i zabezpieczyli nielegalny towar. Straty, jakie poniósł Skarb Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego to blisko 14 tyś. złotych.
 
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziło zabezpieczone mienie.

Za czyn, o który jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. W świetle przepisów kodeksu karno – skarbowego, grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysokie kary finansowe.

asp. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KPP w Bolesławcu
st. asp. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990
Ładowanie odtwarzacza...