Aktualności

Na koncie ma co najmniej 26 przestępstw - okradał piwnice, bo… oszczędzał na pobyt w więzieniu

Data publikacji 21.05.2015

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy podejrzany ma na swoim koncie, co najmniej 26 włamań i kradzieży. Sprawca pokonując zabezpieczenia dostawał się do piwnic, z których zabierał m.in. rowery, narzędzia i inne cenne przedmioty. W rozmowie z policjantami przyznał, że kradł, bo… wie, iż trafi do więzienia i oszczędza na pobyt w nim. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pionu kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 32-latka podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie co najmniej 26 kradzieży i włamań na terenie miasta. Mieszkaniec Lubina pokonując zabezpieczenia dostawał się do piwnic skąd kradł cenne przedmioty. Łupem sprawcy padały m.in. rowery, narzędzia, latarki a nawet szuflady. W związku z tym 32-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał do tej pory już 26 zarzutów.

W trakcie rozmowy przyznał się funkcjonariuszom do tego, iż wiedział, że prędzej czy później za swoje czyny trafi do więzienia, więc postanowił zgromadzić środki finansowe na pobyt w nim. Dlatego wszystkie przedmioty, które udało mu się ukraść szybko sprzedawał.

Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i ustalają czy 32-latek nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych przestępstw. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za włamania i kradzieże może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. sztab. Jan Pociecha
tel. 601-974-322