Aktualności

Zatrzymany za włamanie i kradzież oraz dewastację domu

Data publikacji 21.05.2015

Policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia. Sprawca włamał się do budynku jednorodzinnego skąd skradł cenne przedmioty, w tym m.in. sprzęt RTV i AGD. Jakby tego było mało, w okradzionym domu zniszczył także jego wyposażenie. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie ma odbyć karę półtora roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Zatrzymanemu za czyny, o które jest teraz podejrzany może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali informację o włamaniu do jednego z niezamieszkałych budynków, gdzie sprawca skradł wiele cennych przedmiotów, wśród których były m.in. sprzęt RTV i AGD oraz elektronarzędzia. Funkcjonariusze z Ziębic na podstawie materiałów operacyjnych ustalili osobę podejrzewaną o ten czyn. Do zatrzymania 29-latka doszło w jego mieszkaniu. Na miejscu odnaleziono wiele przedmiotów pochodzących z kradzieży, wśród których był sprzęt gospodarstwa domowego oraz radiowo - telewizyjny, elektronarzędzia a nawet przyrząd do ćwiczeń i pościel o wartości w sumie blisko 10 tysięcy złotych. Wszystkie zabezpieczone rzeczy zostały zwrócone właścicielom. Kolejne kilka tysięcy strat to zniszczenia, których dokonał podejrzany wewnątrz domu.

29-latek trafił do policyjnego aresztu a następnie do zakładu karnego, gdyż za wcześniejsze przestępstwa sąd skazał go na 1,5 roku więzienia. Teraz dodatkowo może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
Oficer Prasowy
podkom. Ilona Golec
tel. 608-086-826