Aktualności

Pobili się, bo jednemu nie spodobał się wygląd drugiego

Data publikacji 25.05.2015

Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali na terenie Lubina trzech młodych mężczyzn podejrzanych o udział w bójce. Jak ustalili mundurowi do zajścia doszło pomiędzy dwoma grupami młodych ludzi, którzy w pewnym momencie zaczęli ze sobą walczyć zadając ciosy nogami i rękami. Początkiem nieporozumienia był fakt, że jednemu z nich nie spodobał się wygląd drugiego. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do eskalacji konfliktu młodych ludzi. Zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie Lubina zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku od 16 do 21 lat podejrzanych o udział w bójce.

21 maja 2015 roku około godz. 20.00 funkcjonariusze z Legnicy przeprowadzali interwencję na jednym z lubińskich osiedli. W pewnym momencie zauważyli grupę młodych ludzi bijącą się miedzy sobą. Natychmiast przerwali czynności i ruszyli w ich kierunku wzywając ich do zachowania zgodnego z prawem. Część uczestników zajścia uciekła natomiast trzech nadal biło się między sobą. Dwaj dorośli trafili do policyjnego aresztu a nieletni pod opiekę rodziców.

Jak ustalili funkcjonariusze do bójki doszło z błahego powodu. Chodnikiem szły dwie grupy młodych ludzi. Gdy się spotkali. Jeden z mężczyzn powiedział do innego, że nie podoba mu się wygląd jego twarzy. Panowie postanowili to wyjaśnić za pomocą pięści, do czego przyłączyła się reszta będących tam osób. Uczestnicy zajścia nie zauważali nawet, że kilkadziesiąt metrów od nich znajduje się patrol policji, który zauważył całą sytuację. Dzięki szybciej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do eskalacji konfliktu młodych ludzi.

Teraz sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego lubińskiej komendy, którzy prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych uczestników bójki. Za przestępstwo, którego dopuścili się sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Wyjaśnieniem sprawy udziału w zdarzeniu nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. sztab. Jan Pociecha
tel. 601-974-322