Aktualności

Zatrzymani za usiłowanie włamania

Data publikacji 25.05.2015

Policjanci z powiatu wołowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania do punktu handlowego w mieście. Jeden ze sprawców wpadł na gorącym uczynku mając 2,7 promila, a drugi jego wspólnik został ustalony i zatrzymany po zdarzeniu. Obaj przestępcy odpowiedzą teraz przed sądem. Za usiłowanie włamania grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie podczas nocnej służby na jednej z ulic miasta zauważyli mężczyznę, który na widok stróżów prawa próbował uciec. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem niespodziewanego zachowania tego człowieka. Mężczyzna został zatrzymany, szybko okazało się, co było prawdziwym powodem jego ucieczki. Podczas kontroli okolicznych sklepów policjanci zauważyli wybitą szybę wystawową w sklepie. Starty zniszczeń oszacowano na kwotę 1000 zł.
 
Zatrzymany przez funkcjonariuszy 24-letni mieszkaniec Wołowa był nietrzeźwy a wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie 2,7 promila. Do czasu wytrzeźwienia mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Ponadto śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali kolejnego podejrzanego mającego związek z tym zdarzeniem, 52-latka bez stałego miejsca zameldowania.
 
Obu podejrzanym przedstawiono zarzut usiłowania włamania. Za tego typu czyn może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
asp. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KPP w Wołowie
st. asp. Piotr Lewucha
tel. 606-364-011