Aktualności

Zamiast dostarczyć przesyłkę do adresata, kurier sprzedał ją w lombardzie

Data publikacji 25.05.2015

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali nieuczciwego kuriera, który zamiast dostarczyć przesyłkę do adresata sprzedał jej zawartość w lombardzie. Mężczyzna za skradziony telefon komórkowy i tablet otrzymał w sumie 1700 zł. Podejrzany przyznał się do tego przestępstwa. Funkcjonariusze prowadząc dalsze czynności w tej sprawie odzyskali cały towar. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Za tego typu czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wałbrzycha otrzymali informację od kierownictwa jednej z firm kurierskich funkcjonującej na terenie miasta, że skradziony został telefon komórkowy oraz tablet o łącznej wartości 1700 złotych.

W tej sprawie funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 28-latka mającego związek z tym przestępstwem. Okazało się, że mężczyzna pracuje, jako kurier w firmie, która dostarcza przesyłki. Podejrzany w trakcie składania wyjaśnień przyznał się do tej kradzieży. Funkcjonariusze ustalili również dokładny adres lombardu gdzie mężczyzna sprzedał swój łup. Policjanci odzyskali w całości skradziony towar.
 
Zatrzymany odpowie za swój czyn przed sądem. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. 
 
asp. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KMP w Wałbrzychu
st. asp. Joanna Żygłowicz
tel. 604-426-995