Aktualności

Wywołał pożar i groził pozbawieniem życia – trafił do aresztu

Data publikacji 26.05.2015

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie uszkodzeń w mieszkaniu swojej siostrzenicy oraz groźby wobec niej. Sąd zastosował już wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 23 maja br. 63 - latek wtargnął do mieszkania siostrzenicy i nie chciał go opuścić, wygrażając się przy tym. Był bardzo agresywny, siekierą niszczył sprzęt należący do kobiety. 

Wiele nowych przedmiotów w wyniku jego działań nie nadaje się już do użytku – między innymi przygotowana dla mającego się narodzić dziecka wyprawka. Mężczyzna w szale groził kobiecie pozbawieniem życia i zniszczeniem całego mienia. Ostatecznie podpalił jedno z pomieszczeń. Straty wyniosły blisko 50 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali 63 - latka. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za przestępstwa o które jest podejrzany, może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
Oficer Prasowy
podkom. Ilona Golec
tel. 608 – 086 – 826