Aktualności

„Noga z gazu” – kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

Data publikacji 26.05.2015

W miniony weekend na terenie powiatu jeleniogórskiego kolejnych pięciu kierowców, w tym dwie kierujące straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Wszyscy zatrzymani do kontroli, przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h od dopuszczalnej. Dodatkowo zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w miniony weekend zatrzymali 5 kierujących w wieku od 25 do 45 lat, którzy zgodnie z nowymi przepisami stracili prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. 

22 maja br. policjanci pełniąc służbę na ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze ujawnili dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h od dopuszczalnej. Pierwszego z nich zatrzymali o godzinie 16.35 . Prawo jazdy stracił 28-letni kierujący autem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Mieszkaniec Krakowa jechał z prędkością 107 km/h. Drugiego z nich, 26-letniego kierującego pojazdem osobowym funkcjonariusze zatrzymali kilka minut później. Mieszkaniec Lubina poruszał się przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h z prędkością 119 km/h. W związku z nowymi przepisami kierowcy stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatami w wysokości po 500 zł oraz otrzymali po 10 punktów karnych.

Kolejnych trzech kierujących policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 23 maja br. Na ul. Konstytucji 3-go Maja funkcjonariusze zatrzymali dwie panie, które przekroczyły dozwoloną prędkość i również straciły prawo jazdy. Tego dnia o godzinie 11.20 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30-letnią kierującą pojazdem osobowym, która przy ograniczeniu do 50 km/h jechała z prędkością 115 km/h. Kilka godzin później, o 19.10 policjanci zatrzymali 25-letnią motocyklistkę, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 57 km/h. Panie straciły prawo jazdy na 3 miesiące, zostały ukarane mandatami w wysokości po 400 zł i otrzymały po 10 punktów karnych.

Tego samego dnia policjanci w Wojcieszycach ok. godz. 17.00 zatrzymali 45-letniego kierującego autem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Kierowca poruszał się w terenie zabudowanym, przy ograniczeniu do 50 km/h, z prędkością 106 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, ale kierowca odmówił przyjęcia mandatu, w związku z czym za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490