Aktualności

Kierował ruchem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 29.05.2015

Policjanci ruchu drogowego z Lubina zatrzymali jednego z mieszkańców powiatu głogowskiego. Mężczyzna kierował ruchem na remontowanym odcinku drogi. Nie dość, że nie posiadał do tego wymaganych uprawnień to jeszcze był pijany. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

27 maja br. przed godz. 10.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego z Lubina patrolowali ulice miasta. Przejeżdżając jedną z nich zauważyli wyłączony z ruchu pas drogowy. Na tym odcinku ruchem wahadłowym kierowali pracownicy firmy dokonującej prace związane z remontem. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić czy mężczyźni, którzy kierują ruchem posiadają wymagane w takiej sytuacji przepisami stosowne przeszkolenia oraz upoważnienie.

W trakcie kontroli okazało się, że praca jednego z pracowników nie budzi żadnych zastrzeżeń, czego nie można było powiedzieć o kolejnym. Okazało się, że 42-letni mężczyzna jest pijany i nie posiada przeszkolenia oraz stosownego upoważnienia do kierowania ruchem. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjantom tłumaczył, że tylko na chwile zastąpił kolegę.

Teraz 42-letnim mieszkańcem powiatu głogowskiego zajmie się sąd. Przypominamy, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, pełni czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. sztab. Jan Pociecha
tel. 601-974-322