Aktualności

Nie chciał oddać dokumentów, usłyszał zarzuty

Data publikacji 29.05.2015

Zarzut ukrywania i przywłaszczenia dokumentów, a w ostatecznym efekcie ich kradzieży, usłyszał pewien głogowianin. Mężczyzna znalazł pod sklepem portfel z zawartością dowodu osobistego, dokumentów i kart płatniczych. Uzależnił wydanie właścicielowi tych rzeczy od wypłaty tzw. „znaleźnego”, żądając 1500 złotych. Działanie takie jest bezprawne.

23 maja br. do mieszkańca Głogowa zgłosił się mężczyzna, który pod jednym ze sklepów znalazł portfel z zawartością dowodu osobistego, prawa jazdy i kart płatniczych. Znalazca nie miał kłopotów z ustaleniem osoby, która zgubiła portfel. Dane były w dokumentach. 55 – letni znalazca szybko dotarł ze zgubą do jej właściciela. Za zwrot miał jednak zażądać kwoty 1500 złotych. Kiedy właściciel portfela i dokumentów nie zgodził się z tą propozycją i zażądał zwrotu zguby, znalazca uciekł z portfelem. Policjanci szybko ustalili personalia mężczyzny i zatrzymali go. 

55 - latek nie miał prawa uzależniać wydania zguby od zapłaty znaleźnego. Dlatego odmawiając oddania portfela z dokumentami, naraził się na zarzuty popełnienia przestępstwa. Czyn taki zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie
Oficer Prasowy
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 – 452