Aktualności

Policjanci zabezpieczyli kilogram marihuany

Data publikacji 30.05.2015

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej, polsko–niemieckiej policyjnej grupy NYSA zatrzymali 26–letniego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli ponad kilogram marihuany.

Policjanci z polsko–niemieckiej grupy NYSA prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Zgorzelca. Po wejściu do jednego z wcześniej wytypowanych mieszkań na terenie miasta, funkcjonariusze znaleźli ukryty w torbie susz roślinny. Jak ustalili policyjni specjaliści była to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli kilogram narkotyków.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa narkotykowe.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu
st.asp. Ewa Wojteczek
tel. 606-778-294

nadkom. Krzysztof Zaporowski