Aktualności

Ukradł rower i laptopa – policjanci zatrzymali złodzieja

Data publikacji 30.05.2015

Oleśniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież roweru. Jak się również okazało był on sprawcą włamania do mieszkania swojego znajomego, skąd zabrał laptop. Straty jakie spowodował to ponad 2,5 tysiąca złotych. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Oleśnicy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru i laptopa. Funkcjonariusze w tej sprawie zatrzymali 26-letniego mieszkańca Oleśnicy, który w połowie czerwca ubiegłego roku skradł rower o wartości 600 złotych. Jak ustalili policjanci nie był to jedyny przestępczy czyn, jaki ma on na swoim koncie. W czerwcu ubiegłego roku ukradł laptopa o wartości 2 tysięcy złotych  z mieszkania swojego kolegi. Jak się okazało do mieszkania dostał się wykorzystując wiedzę, że kolega chowa klucz od swojego domu w kwietniku na klatce schodowej. Skradzione rzeczy sprzedał w jednym z oleśnickich lombardów.
 
Za kradzieże i włamanie 26-latek odpowie przed Sądem Rejonowym w Oleśnicy, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10ciu.
 
Policja Oleśnicka apeluje o właściwe zabezpieczanie swojego mienia.
 
Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Sławomir Gierlach
tel. 601-589-781
 
nadkom. Krzysztof Zaporowski