Aktualności

V Dolnośląska Konferencja Promocji Turystyki - „Bezpieczne Wakacje 2015”

Data publikacji 21.06.2015

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu uczestniczyli w V Dolnośląskiej Konferencji Promocji Turystyki pn. „Bezpieczne Wakacje 2015”. Sympozjum adresowane było m.in. do dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, szkół oraz innych placówek oświatowych realizujących wycieczki szkolne a także organizacji samorządowych, pilotów wycieczek i rezydentów biur podróży. Spotkanie miało na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców województwa dolnośląskiego korzystających z wypoczynku.

 
Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zostali zaproszeni do wzięcia udziału w V Dolnośląskiej Konferencji Promocji Turystyki, która poświęcona była bezpiecznym wakacjom. Spotkanie organizowane było przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Departamentu Zdrowia i Promocji Województwa Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki.
 
Dolnośląscy policjanci zwracali szczególną uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące osób korzystających z wypoczynku. Funkcjonariusze wskazywali na sytuacje, które mogą stanowić zagrożenie w trakcie wakacyjnych podróży i wycieczek. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Kuratorium Oświaty.

Konferencja skierowana była głownie do organizatorów turystyki dla dorosłych i dzieci,

dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych realizujących wycieczki szkolne, organizacji samorządowych i biur podróży.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KWP we Wrocławiu
Wydział Prewencji
asp. Paweł Zalewski