Aktualności

11 włamań i kradzieży na koncie zatrzymanego przez policjantów mężczyzny

Data publikacji 22.06.2015

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży. Sprawca włamywał się do piwnic oraz pomieszczeń gospodarczych, z których zabierał cenne przedmioty. Jego łupem padły m.in. rowery, piła elektryczna, bojler gazowy i inne drobne narzędzia. Do tej pory funkcjonariusze udowodnili przestępcy 11 tego typu czynów. Część z utraconych rzeczy policjanci już odzyskali. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za włamania i kradzieże może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali 31-latka, który był poszukiwany do odbycia kary za przestępstwa i wykroczenia przeciwko mieniu. Za nim mężczyzna trafił do aresztu, policjanci dokładnie sprawdzali czy nie popełnił on jeszcze innych zabronionych czynów. W toku czynności ustalono, że zatrzymany na przełomie marca i października ubiegłego roku włamał się do 6 piwnic i pomieszczeń gospodarczych usytuowanych na terenie kilku dzierżoniowskich osiedli. Tam jego łupem padły rowery, piła elektryczna, bojler gazowy i inne drobne narzędzia. Funkcjonariusze udowodnili również 31-latkowi 5 kradzieży rowerów. Łączna wartość strat, jaka powstała w wyniku jego przestępczej działalności to 6000 zł.
 
Podczas przeszukania domu podejrzanego, policjanci zabezpieczyli szereg przedmiotów mogących pochodzić z przestępstw. Wśród nich były rzeczy z ubiegłorocznych włamań, które przekazano prawowitym właścicielom. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za włamania i kradzieże grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie poszukuje właścicieli pozostałych rzeczy ujawnionych podczas przeszukania. Są to dwie torby podróżne na kółkach z rozsuwaną rączką, koloru czarnego o wymiarach 55 cm x 30 cm, oraz rower crossowy koloru czarnego z napisem Freudom. Osoby, które rozpoznają swoje przedmioty proszone są o kontakt telefoniczny: (74) 832-22-44 lub (74) 832-22-00.
 
asp. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606-230-794