Aktualności

Zatrzymany za włamania do hurtowni z armaturą sanitarną – część urządzeń policjanci już odzyskali

Data publikacji 30.06.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z powiatu oleśnickiego, a podejrzanemu o włamania do jednej z hurtowni armatury sanitarnej. Funkcjonariusze już odzyskali część skradzionych urządzeń, które sprawca wstawił do jednego z lombardów. Dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z oleśnickiej komendy powiatowej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do jednego z magazynów z armaturą sanitarną. Podejrzany, to 25 – letni mieszkaniec tego powiatu.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, włamywacz dostawał się do środka budynku przez wyłamanie ramy okiennej. Po wejściu do wnętrza hurtowni skradł łącznie 20 baterii łazienkowych o wartości około 8 tys. złotych.

Dzięki działaniom podjętym przez policjantów z powiatu oleśnickiego, oprócz zatrzymania podejrzanego, funkcjonariusze odzyskali już też część skradzionej armatury sanitarnej. Jak się okazało, mężczyzna po kradzieży, łupy swoje oddawał w jednym z lombardów.

Zatrzymanemu, za czyny, o które jest podejrzany, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Oleśnica)