Aktualności

Policjanci informują co zrobić, aby wakacje były bezpieczne

Data publikacji 03.07.2015

Funkcjonariusze z powiatu bolesławieckiego przeprowadzili kolejne działania prewencyjne pn. „Bezpieczne Wakacje”. Celem tej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi dzieci i młodzieży na niebezpieczne sytuacje, jakie mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku. Policjanci w trakcie takich spotkań przekazują uczestnikom cenne wskazówki i dobre rady, które dotyczą zabaw nad wodą i w górach a także kontaktów z osobami nieznajomymi.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego bolesławieckiej komendy w ostatnich dniach roku szkolnego spotkali się m. in. z uczniami Szkoły Podstawowej w Kruszynie i Dąbrowie Bolesławieckiej oraz uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bolesławcu, aby porozmawiać na temat bezpiecznych form spędzania wypoczynku.

Funkcjonariusze przekazywali uczestnikom cenne rady i wskazówki dotyczące niebezpiecznych sytuacji w czasie wakacji. Mundurowi rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami o zagrożeniach, które mogą pojawić się podczas złej organizacji zabaw oraz wskazali na sposoby ich unikania. Policjanci przypominali, że kąpiele w miejscach niedozwolonych, bez opieki dorosłych oraz skoki do wody, to najczęstsze przyczyny utonięć lub ciężkich uszkodzeń ciała. Organizatorzy spotkania apelowali o rozwagę i rozsądek szczególnie w okolicach akwenów wodnych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali także elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
Oficer Prasowy
st. asp. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990