Aktualności

Nielegalna hodowla psów

Data publikacji 06.04.2014

W powiecie lwóweckim ujawniona została nielegalna hodowla psów. Na miejscu czynności wykonywali przedstawiciele jednej z fundacji działających na rzecz ochrony praw zwierząt i powiadomieni przez nich policjanci. Psy „hodowane” były w bardzo złych warunkach. Część z nich według obecnego na miejscu lekarza weterynarii, była chora. Właściciel nie posiadał nawet książeczek z obowiązkowymi badaniami zwierząt. 15 psów zostało przewiezionych do lecznicy.

Policjanci z komisariatu w Gryfowie Śląskim otrzymali zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw i wykroczeń w miejscowości Ubocze, związanych z ustawą o ochronie zwierząt. Złożony został także wniosek o udzielenie asysty policji przy czynnościach wykonywanych przez jedną z fundacji działających na rzecz ochrony praw zwierząt.

Na miejsce udali się dzielnicowi z komisariatu Policji. Obecni przedstawiciele fundacji przekazali informację, że na terenie wskazanej posesji, jej 46 – letni właściciel, popełnił szereg przestępstw i wykroczeń dotyczących niewłaściwej opieki nad zwierzętami.

 Stwierdzono, że znajdujące się tam psy były „hodowane” w bardzo złych warunkach. W ocenie obecnego na miejscu lekarza weterynarii, część z nich jest chora. Psy zostały umieszczone w odpowiednich kojcach i przewiezione do lecznicy celem przeprowadzenia badań i udzielenia im pomocy weterynaryjnej.

Na posesji przebywało łącznie 15 zwierząt. Właściciel nie przedłożył lekarzowi weterynarii książeczek z obowiązkowymi badaniami posiadanych psów. Obecnie wszystkie okoliczności tej sprawy są badane.

 st. asp. Paweł Petrykowski
 
(źródło – KPP Lwówek Śląski)
Oficer Prasowy
st. asp. Mateusz Królak
tel. 600-266-063