Aktualności

Został pobity, bo zwrócił uwagę pijącym na drodze – policjanci zatrzymali napastników

Data publikacji 29.07.2015

Trzech mężczyzn piło alkohol na środku drogi w jednej z miejscowości gminy Lubin. Nie chcieli zejść na chodnik. Pobili mężczyznę, który im zwrócił uwagę. Usłyszeli zarzuty pobicia i gróźb karalnych. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

26 lipca 2015 roku około godz. 18.00 na terenie gminy Lubin 56-letni mężczyzna postanowił odwieźć swoją córkę i wnuczkę do ich domu. Gdy odjechał 50 metrów od swojej posesji zauważył, iż na środku drogi stoi dwóch mężczyzn, a trzeci leży na pasie ruchu. Mężczyźni pili tam alkohol. Kierowca zatrzymał się przed nimi, wyszedł z auta i krzyknął, żeby zeszli z drogi. Ta uwaga bardzo zdenerwowała całą trójkę, bowiem podbiegli do kierującego i zaczęli go szarpać, kopać i uderzać pięściami. W pewnym momencie był on nawet duszony przez jednego z mężczyzn, gdy pozostali koledzy w tym czasie bili go. Oprócz ciosów pokrzywdzony usłyszał też wiele wyzwisk w swoim i córki kierunku oraz groźby pozbawienia życia. Gdy sprawcy przestali, kierowca zadzwonił na Policję, a wtedy napastnicy uciekli w stronę pobliskiego lasu.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji w wyniku podjętych działań zatrzymali najbardziej agresywnego z mężczyzn. Pozostali zostali zatrzymani przez policjantów lubińskiej komendy następnego dnia. Napastnikami okazali się mieszkańcy gminy Lubin w wieku 23,27 i 30 lat.

Odpowiedzą teraz przed sądem za pobicie oraz groźby karalne, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie
asp. Karolina Hawrylciów
tel. 601–974–322


nadkom. Krzysztof Zaporowski