Aktualności

Ukradł kawę za 600 złotych

Data publikacji 03.08.2015

24 paczki markowych kaw, o wartości blisko 600 złotych ukradł ze sklepu pewien mieszkaniec Dzierżoniowa. Mężczyzna nie po raz pierwszy sięgnął po towar, za który nie zapłacił. Nie po raz pierwszy również zatrzymali go policjanci z patrolu.

Policjanci z dzierżoniowskiej prewencji podczas patrolu jednej z ulic zauważyli znanego im mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić to nietypowe zachowanie. W trakcie kontroli ujawnili półkilogramowe opakowanie markowej kawy. Mężczyzna oświadczył, że kawę tą ukradł dzień wcześniej w jednym z dzierżoniowskich marketów.  

W czasie wyjaśniania okoliczności tej sprawy okazało się, że 25-latek dzień przed zatrzymaniem zabrał łącznie 24 opakowania kawy. Do sklepu udawał się dwukrotnie. Najpierw rano wyniósł 12 opakowań i tyle samo wieczorem. Mężczyzna wyjaśnił, że towar sprzedał przypadkowo napotkanym osobom za połowę wartości. Uzyskane w ten sposób pieniądze wydał na gry w automaty.

Policjanci przedstawili 25-latkowi zarzut kradzieży. Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany – również w związku z „działalnością” na terenie sklepów.  

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała
tel. kom. 606 – 230 – 794