Aktualności

Złotoryjski policjant w czasie wolnym od służby uratował mężczyźnie życie

Data publikacji 03.08.2015

Policjant ze Złotoryi, będąc w czasie wolnym od służby, w wyniku pojętych niezwłocznie działań, uratował mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Gdy funkcjonariusz dotarł w rejon, gdzie znajdował się desperat, stał on już za barierką na półce skalnej, na terenie nieczynnego kamieniołomu. Policjant odwracając jego uwagę, szybko doskoczył do niego, chwycił mocno mężczyznę i mimo tego, że ten szarpał się i usiłował się wyrwać, wciągnął za barierkę.

Funkcjonariusz z Rewiru II Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, będąc w czasie wolnym od służby, uratował życie mężczyźnie, który usiłował popełnić samobójstwo skacząc z półki skalnej. Desperat, to 30 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych na terenie powiatu.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Do oficera dyżurnego złotoryjskiej komendy powiatowej Policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że chce popełnić samobójstwo. Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował patrol. Powiadomił również mieszkającego nieopodal wskazanego rejonu, kierownika rewiru dzielnicowych, który bardzo dobrze zna tę okolicę.

Reakcja policjanta była natychmiastowa i zdecydowana. Funkcjonariusz będący w tym czasie poza służbą, szybko zlokalizował miejsce, gdzie miał znajdować się mężczyzna i dotarł do niego. Desperat stał już za barierką na półce skalnej, na terenie nieczynnego kamieniołomu w miejscowości Wojcieszów. Policjant odwracając jego uwagę, szybko doskoczył do niego, chwycił mocno mężczyznę i wciągnął za barierkę.

Uratowany cały czas szarpał się i usiłował się wyrwać. Już po akcji okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone na miejscu przez patrol badanie wykazało u niego ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony na konsultację lekarską, a następnie osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

asp. sztab. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Złotoryja)
Oficer Prasowy
sierż. sztab. Iwona Król-Szymajda
tel. 603-765-923