Aktualności

Narkotyki w mieszkaniu i na ogrodzie działkowym

Data publikacji 03.08.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali obcokrajowca podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniu i na ogrodzie działkowym zabezpieczono łącznie 8 roślin konopi indyjskiej oraz ilość marihuany, z której można by uzyskać blisko 300 porcji tego narkotyku.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych zatrzymali 55 – letniego obcokrajowca podejrzanego o posiadanie marihuany. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili 5 roślin konopi indyjskiej w różnej fazie wzrostu, oraz 2 worki z zawartością suszu marihuany w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 300 porcji tego środka odurzającego.

Kontynuując działania w tej sprawie funkcjonariusze udali się na ogródek działkowy należący do zatrzymanego mężczyzny, gdzie ujawnili kolejne 3 rośliny konopi indyjskiej.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, jakie miało być przeznaczenie zabezpieczonych narkotyków. Za posiadanie środków odurzających oraz uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz