Aktualności

Napadła na kobietę, pobiła ją i okradła – policjanci zatrzymali podejrzaną o rozbój

Data publikacji 03.08.2015

Policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali podejrzaną o rozbój. Sprawczyni podeszła do kobiety siedzącej na jednej z ławek przystankowych i uderzyła ją pięścią w głowę, po czym zabrała jej telefon komórkowy. Gdy poszkodowana chciała podnieść się z ławki została jeszcze wielokrotnie przez nią uderzona. Napastniczka zdążyła zerwać z szyi swojej ofiary złoty łańcuszek z zawieszką i uciec z łupem. O dalszym losie zatrzymanej przez funkcjonariuszy kobiecie zdecyduje teraz sąd. Za tego typu czyn może jej grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 36-letnią kobietę podejrzaną o rozbój.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 1 sierpnia br. przy jednym z przystanków na wrocławskich Krzykach. Sprawczyni podeszła do siedzącej na ławce kobiety i uderzyła ją pięścią w głowę, po czym zabrała trzymany w dłoni telefon komórkowy. Gdy poszkodowana chciała podnieść się z ławki została jeszcze wielokrotnie uderzona, a następnie napastniczka zerwała jej z szyi złoty łańcuszek z zawieszką. Po zdarzeniu sprawczyni uciekła do jednego z pobliskich budynków mieszkalnych. Na szczęście pokrzywdzona nie doznała żadnych obrażeń i nie korzystała z pomocy lekarskiej. Wartość strat w tej sprawie wyceniono na kwotę 660 zł.

Na miejscu funkcjonariusze natychmiast ustalili miejsce ucieczki sprawczyni. 36-letnia kobieta trafiła do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania przyznała się do winy i usłyszała zarzut rozboju. Zatrzymanej za czyn, o który jest podejrzana może teraz grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu