Aktualności

Złodzieje paliwa zatrzymani po pościgu

Data publikacji 03.08.2015

Trzej mężczyźni ukradli olej napędowy na stacji paliw i poruszali się pojazdem na fałszywych tablicach rejestracyjnych. Dodatkowo kierujący nie posiadał prawa jazdy. Wszyscy zostali zatrzymani przez jaworskich policjantów po pościgu, który zakończył się na autostradzie.

31 lipca br. po godz. 10 na jednej ze stacji paliw w Jaworze 3 mężczyzn zatankowało do auta na oleśnickich nr rejestracyjnych 53 litry paliwa. Następnie sprawcy odjechali nie regulując rachunku. O zaistniałej kradzieży oleju napędowego wartości blisko 250 złotych dyżurny jaworskiej komendy powiadomił patrole w służbie. Z posiadanych informacji wynikało, że złodzieje odjechali w kierunku autostrady A-4. Kilka minut później policjanci zauważyli samochód sprawców wjeżdżający na autostradę. Po kilkuminutowym pościgu samochód osobowy został zatrzymany, a podróżujący nim trzej mężczyźni obezwładnieni przez funkcjonariuszy.

Wtedy okazało się, że kierujący i jeden z pasażerów pojazdu to mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego w wieku 24 i 36 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, w chwili kradzieży paliwa na stacji w Jaworze samochodem kierował jednak 27-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który w chwili zatrzymania auta siedział na fotelu pasażera. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. 24 i 27-latek przyznali się do zamiany miejsc za kierownicą. W wyniku przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli dwie różne tablice rejestracyjne z numerami powiatu oleśnickiego, które były założone podczas kradzieży. Jedna z nich została utracona na początku lipca tego roku na terenie Ząbkowic Śląskich.

Teraz za wszystkie swoje czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Jaworze
Oficer Prasowy
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 – 039 – 942