Aktualności

Mając 3 promile uderzył autem w Harleya

Data publikacji 10.08.2015

Za jazdę po alkoholu oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie 31-letni mieszkaniec Bolkowa. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym, jak swoim samochodem uderzył w prawidłowo jadącego Harleya. Po przebadaniu okazało się, że bolkowianin był kompletnie pijany. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do kolizji doszło na jednej z ulic Bolkowa w piątek 7 sierpnia br. Tuż przed godziną 13.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze z jaworskiej drogówki ustalili, że kierujący samochodem marki Renault w trakcie wykonywania manewru cofania i włączania się do ruchu nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawidłowo jadącego Harleyem-Davidsonem motocyklistę. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Ucierpiały jedynie pojazdy, a najbardziej jednoślad. Kierujący nim mieszkaniec wielkopolski niestety nie dojechał na odbywający się w miniony weekend w Karpaczu Piknik Entuzjastów motocykli Harley-Davidson.

Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu osobowego próbował przekonać policjantów, że się zagapił. Chwilę później wyjaśnił się jednak powód braku jego koncentracji. Podczas czynności mundurowi wyczuli bowiem od 31-letniego mieszkańca Bolkowa woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie kierującego Renault 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwemu sprawcy kolizji prawo jazdy.

Bolkowianin za czyn, którego się dopuścił odpowie przed sądem. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Źródło: KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942


nadkom. Krzysztof Zaporowski