Aktualności

Włamywacz do samochodów zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 10.08.2015

Policjanci z powiatu trzebnickiego ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z samochodów. Okazał się nim młody mężczyzna, który w lipcu i sierpniu br. włamał się do dwóch pojazdów, po czym skradł pozostawione w nich cenne przedmioty. Łupem złodzieja padł między innymi portfel pozostawiony w aucie z dokumentami oraz kartą bankomatową. Podejrzany posłużył się nią kilka razy płacąc za różne towary i usługi w sposób zbliżeniowy. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Żmigrodzie ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży oraz włamania do dwóch samochodów. Podejrzany 21-latek w lipcu br. wykorzystując nieuwagę właściciela Citroena dokonał kradzieży portfela wraz z zawartością dokumentów i kart bankomatowych. Mężczyzna już następnego dnia po kradzieży kilka razy dokonał zakupów posługując się skradzioną kartą zbliżeniową. Poszkodowany oszacował w tej sprawie straty na kwotę ponad 700 zł.

Jak dowiedli policjanci ten sam 21-latek w sierpniu br. w Żmigrodzie wykorzystując nieobecność właściciela auta, który udał się na basen, wybił szybę boczną w przednich drzwiach Peugeota. Następnie z jego wnętrza zabrał saszetkę wraz z zawartością dokumentów oraz pieniędzy w różnej walucie. Poszkodowany wycenił stary na kwotę ponad 650 zł.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. sztab. Iwona Mazur
tel. 694-438-826