Aktualności

Policjanci zatrzymali podejrzanego o ugodzenie nożem

Data publikacji 11.08.2015

Policjanci z Trzebnicy zatrzymali młodego mężczyznę, który ugodził nożem swojego wujka. Sprawca mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie w trakcie awantury domowej zaatakował krewnego. Poszkodowany z raną kłutą trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Na szczęście jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Podejrzany odpowie za swój czyn przed sądem.

Oficer dyżurny trzebnickiej komendy policji w weekend po 22.00 został poinformowany o tym, że pogotowie udziela pomocy rannemu mężczyźnie, który został ugodzony nożem. W związku z tym funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie załoga karetki zabierała 58-latka z raną kłutą do szpitala. Policjanci ustalili, że pomiędzy poszkodowanym i jego siostrzeńcem doszło do awantury. Podczas kłótni w kuchni, siostrzeniec chwycił za nóż i zaatakował nim wujka. Wskutek tego mężczyzna z raną brzucha został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Funkcjonariusze zatrzymali napastnika 27-letniego mężczyznę. Okazało się, że w trakcie zajścia miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie a poszkodowany ponad 3,7 promila. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczyli ślady oraz nóż, którym posłużył się sprawca, a także ustalili świadków zdarzenia.

27-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenie ciała. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. sztab. Iwona Mazur
tel. 694-438-826


nadkom. Krzysztof Zaporowski