Aktualności

Zamiast na zabawę trafił do ... komisariatu

Data publikacji 11.08.2015

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie podejrzanemu o kradzież w jednym ze sklepów. Jak ustalili jeleniogórscy policjanci, sprawca pod pozorem zamówienia towaru wykorzystał moment nieuwagi właścicielki lokalu i zabrał jej portfel wraz z pieniędzmi oraz dokumentami. Mężczyzna nie cieszył się jednak długo skradzioną gotówką. Chcąc się zabawić, wsiadł do taksówki prowadzonej przez … brata pokrzywdzonej, który w trakcie rozmowy zorientował się, że prawdopodobnie wiezie złodzieja. Dlatego zamiast na zabawę, zawiózł klienta do komisariatu. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 50-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego podejrzanego o kradzież. Mężczyzna 9 sierpnia br. około godziny 19.00 przyszedł do jednego ze sklepików z lokalnymi produktami w Szklarskiej Porębie i złożył zamówienie na zakup sera dla swoich 35 kolegów, z którymi odpoczywał w jednym z ośrodków. Zamówienie opiewało na kwotę 1200 zł. Kiedy właścicielka zajęła się przygotowywaniem towaru, 50-latek wykorzystał jej chwilową nieuwagę i ukradł leżący portfel. Jego łupem padło w sumie 1700 zł oraz dokumenty. Mężczyzna pośpiesznie opuścił sklep pod pretekstem wezwania taksówki, aby przewieźć zamówiony towar do ośrodka.

W pewnym momencie właścicielka zorientowała się, że została najprawdopodobniej wprowadzona w błąd i okradziona. Kobieta o wszystkim powiadomiła Policję oraz swoją rodzinę i znajomych. Sprawca zaś postanowił za skradzione pieniądze zabawić się. Mężczyzna wsiadł do jednej z taksówek. Miał jednak pecha, gdyż okazało się, że wsiadł do auta brata pokrzywdzonej, który w trakcie rozmowy zorientował się, że to on najprawdopodobniej okradł jego siostrę. W tej sytuacji 50-latek zamiast na zabawę, trafił do komisariatu w Szklarskiej Porębie. Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,7 promila.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Za popełniony czyn grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490