Aktualności

Amator kobiecej biżuterii

Data publikacji 11.08.2015

Kara do 5 lat pozbawienia wolności może grozić pewnemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego. Mężczyzna „specjalizował” się w zrywaniu złotych łańcuszków z szyi. Szybko został ustalony i zatrzymany przez policjantów.

Policjanci z Komisariatu w Świebodzicach ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież. Jak się okazało, 36 - latek w jednym dniu stał się posiadaczem 2 złotych łańcuszków o wartości około 3 tysięcy złotych. Mężczyzna pozbawił biżuterii dwie mieszkanki Świebodzic. Podbiegając zrywał je z szyi i oddalał się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzone o kradzieży poinformowały dyżurnego Komisariatu Policji w Świebodzicach.  

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach natychmiast podjęli w tej sprawie działania. Na jednej z ulic zatrzymali mężczyznę, przy którym odnaleźli jeden ze skradzionych łańcuszków, drugi łańcuszek – jak się okazało – został przez niego oddany do lombardu.  

Mężczyzna w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. W sumie na swoim koncie ma trzy tego typu kradzieże, gdzie łączna wartość strat wyniosła prawie 4 tysiące złotych.  

Teraz 36 - latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
Oficer Prasowy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642