Aktualności

Poszukiwania starszego mężczyzny zakończone sukcesem

Data publikacji 11.08.2015

Wspólne działania oławskich policjantów i strażaków ochotników z powiatu oławskiego, a także pomoc mieszkańców z okolicznych miejscowości, doprowadziły do odnalezienia zaginionego, starszego mężczyzny.Przed północą, po około dwóch godzinach od chwili zgłoszenia, odnaleziono go w lesie. Mężczyzna został przebadany przez pogotowie ratunkowe. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

Około godziny 21.40 do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie zadzwonił mężczyzna informując o zaginięciu swojego ojca. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zaginiony wyszedł z domu około godziny 17.00 i do chwili zgłoszenia nie wrócił do miejsca zamieszkania.

Jak ustalili policjanci, zaginiony mężczyzna jest mieszkańcem jednej z wsi położonych w okolicach Oławy. Z relacji syna wynikało, że z uwagi na wiek i demencję starczą, zaginiony mógł stracić orientację w terenie, co mogło zagrażać jego zdrowiu lub nawet życiu.

Mając na względzie uzyskane informacje, niezwłocznie do działań poszukiwawczych skierowano oławskich funkcjonariuszy, a także zaangażowano strażaków ochotników z najbliższych jednostek położonych na terenie powiatu.

Szybkie i sprawne działania doprowadziły do odnalezienia w lesie, około godziny 23.30, zaginionego mężczyzny. Wezwane na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego nie stwierdził u odnalezionego żadnych obrażeń.

asp. sztab. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Oława)