Aktualności

Areszty za napaść na policjanta – podejrzanym grozi nawet 10 lat więzienia

Data publikacji 11.08.2015

Trzech głogowian w wieku od 21 do 25 lat najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wszyscy są podejrzani o pobicie policjanta, który wracał po pracy do domu. Za popełnione przestępstwo napastnikom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

8 sierpnia br. około godziny 4.00 nad ranem policjant Wydziału Prewencji głogowskiej komendy wracał ze służby do domu. Był w ubraniu cywilnym. Jadąc ulicą Smolną w Głogowie, jego samochód został skopany przez jednego z mężczyzn, który podbiegł na ulicę z grupy idącej poboczem. Po tym incydencie policjant zatrzymał samochód i zwrócił uwagę agresorowi. Taka postawa wywołała agresję jego oraz pozostałych mężczyzn. Napastnicy zaczęli szarpać i kopać drzwi samochodu, szarpać i bić policjanta, który usiłował jeszcze schronić się w pobliskiej klatce schodowej. W trakcie napaści na funkcjonariusza, na chodnik wypadła służbowa legitymacja policjanta. Dla agresywnych mężczyzn stało się to dodatkowym powodem do bicia i kopania leżącego już na ziemi funkcjonariusza. Sprawcy wtedy doskonale wiedzieli już, że atakują policjanta. W tym czasie do bijących dołączyło jeszcze dwóch innych mężczyzn.

Po chwili sprawcy oddalili się, a wtedy policjant pomimo odniesionych obrażeń zdołał wezwać pomoc przez telefon. Pomimo tego, że w pobliżu znajdowały się inne osoby, nikt nie wezwał pomocy ani nie starał się pomóc poszkodowanemu. Tylko dzięki dobremu wyszkoleniu i obronie uniknął poważnych obrażeń. Trafił do szpitala. Jego obrażenia szczęśliwie są powierzchowne i nie zagrażają zdrowiu i życiu. Po udzieleniu pomocy medycznej funkcjonariusz mógł wrócić do domu.

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali trzech napastników. Wszyscy byli nietrzeźwi. Podczas składania wyjaśnień okazało się, że ich agresję wywołała lubińska rejestracja samochodu policjanta. Byli przekonani, że mają do czynienia z kibicem z tego miasta. Kiedy napastnicy dowiedzieli się, że zaatakowany to policjant, wywołało to u nich dodatkową agresję.

Decyzją sądu wszyscy zatrzymani w tej sprawie zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za czynną napaść na policjanta grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452


nadkom. Krzysztof Zaporowski