Aktualności

Policjanci zatrzymali 7 mężczyzn podejrzanych o okradanie magazynów firmy w której pracowali. Ich łupem padły artykuły o wartości 135 tysięcy złotych

Data publikacji 12.08.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali 7 pracowników jednej z firm zajmujących się sprzedażą za pośrednictwem internetu, podejrzanych o szereg kradzieży na szkodę pracodawcy. Łupem sprawców padł sprzęt elektroniczny i biżuteria o łącznej wartości blisko 135 tysięcy złotych. Większość z utraconych rzeczy funkcjonariusze już odzyskali. Za kradzież podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki w wyniku czynności operacyjnych zatrzymali 7 osób podejrzanych o szereg kradzieży na szkodę jednej z firm na terenie powiatu wrocławskiego, zajmujących się sprzedażą za pośrednictwem internetu. Wszyscy zatrzymani w okresie, gdy dochodziło do zdarzeń, byli pracownikami firmy, na szkodę której popełniono przestępstwa.

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, łupem sprawców padło mienie o łącznej wartości blisko 135 tysięcy złotych. A były to telefony komórkowe, sprzęt komputerowy, biżuteria, przenośne pamięci i dyski twarde, które „znikały” z pomieszczeń magazynowych pokrzywdzonej firmy. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze odzyskali już większość z utraconych rzeczy.

Podejrzane w tej sprawie osoby to mężczyźni w wieku od 21 do 25 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży. Za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz